Głosy z Internetu

AI i emocje: jak sztuczna inteligencja może nam pomóc badać emocje w wystąpieniach publicznych?

Gościem pierwszego odcinka nowego sezonu „Głosów z internetu” jest dr Patryk Wawrzyński, który w swojej pracy naukowej zajmuje się komunikacją międzyludzką, a w szczególności – rolą emocji w wywieraniu wpływu i analizą sygnałów płynących z mowy ciała za pomocą sztucznej inteligencji.

W rozmowie z Mateuszem Sabatem tłumaczy, jak wyglądają obecnie możliwości w zakresie analizy mowy ciała za pomocą nowoczesnego oprogramowania i komu taka analiza może się przydać. Choć najbardziej intuicyjne wydaje się stosowanie tej metody w celu rozwoju własnych kompetencji w komunikacji niewerbalnej – szczególnie przydatne np. politykom, to okazuje się, że ze wsparcia sztucznej inteligencji w tym zakresie mogą skorzystać także osoby, którym zależy na lepszym zrozumieniu tego, jakimi emocjami kierują się ich konkurenci. Czy to się nam podoba czy nie, emocje są bowiem potężnym narzędziem wywierania nacisku i osiągania celów politycznych i negocjacyjnych. Dlatego warto się z nimi oswoić, nauczyć się je rozpoznawać i nimi zarządzać – a dziś, jak nigdy wcześniej, mogą nam w tym procesie pomóc technologie AI.

Zapraszamy do wysłuchania odcinka:

Głosy z internetu
Głosy z internetu
AI i emocje: jak sztuczna inteligencja może nam pomóc badać emocje w wystąpieniach publicznych?
/
Możesz nasz słuchać także na popularnych platformach podcastowych:

Kontakt

Planujesz kampanię w  internecie dla siebie, swojej firmy lub organizacji? Chcesz rozwinąć swoją komunikację online swojego biznesu lub organizacji? Dotychczasowe działania w internecie nie przyniosły zakładanych efektów?

  • Planujesz kampanię w internecie dla siebie, swojej firmy lub organizacji?
  • Chcesz rozwinąć swoją komunikację online swojego biznesu lub organizacji?
  • Dotychczasowe działania w internecie nie przyniosły zakładanych efektów?

Zacznijmy działać!